Genç Odası Dizayn Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Genç Odası Dizayn Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Genç Odası Dizayn Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Genç odası dekorasyonu söz konusu olduğunda ilk akla gelen yataktır. Çocuğun rahat edebileceği ve aynı zamanda da güvenliğinin sağlanabileceği bir yatak tercih edilmelidir. Yatak seçiminde bulunurken yatağın yumuşak, konforlu, kaliteli sünger dokusuna sahip olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca yatağın baza ile aynı ölçüde olmasına ve eğer çocuk küçükse yan korkuluklarının bulunmasına da dikkat etmek gerekir.
  • Genç odasında dolap seçeneklerine de yer vermek gerekir. Odanın işlevini artırabilmek için dolabın geniş olanı tercih edilmelidir. Ancak bu dolaplar ahşap olmalı ve sağlıksız boya kullanılmadığından emin olunmalıdır. Eğer özel tasarım olduğu için plastik malzeme de kullanılmak zorunda kalınmışsa, kaliteli markadan seçim yapılmalıdır.
  • Çocukların kendileri için hazırlanmış odada zaman geçirmeleri, kendilerini özgür hissetmelerine ve sorumluluk sahibi olmalarına yardım eder. Bu yüzden odayı benimsemeleri ve önem vermeleri için karakterlerine ve ilgi alanlarına yönelik tasarımlar tercih edilmelidir.
  • Kutu genç odası için kurtarıcı olabilir. Oyun çağı çocukları için bu odanın kısa sürede derli toplu hale gelebilmesinde geniş kutu kullanımları işe yarar. Bu tür kutuları kullanmak günü kurtaracak nitelikte olacaktır.
  • Dekorasyon yapmadan önce çocuğunuzun bu odayı ne kadar süre içerisinde kullanacağını da hesap etmeniz iyi bir fikir olabilir. İlk yaşlarda korunaklı bir yaağa ihtiyaç duyabilirsiniz yaştan dolayı, ilerleyen yaşlarda bu duruma gerek kalmayacaktır. Sonrasında yatağını değiştirecek şekilde de tasarlayabilirsiniz.
  • Oyun oynarken herhangi bir şekilde hasar görmemesi için odada tehlike oluşturacak unsurlara yer verilmemelidir. Özellikle dolapların sivri kenarları tehlikeye sebep olabilir. Köşeler için tasarlanan korumalıklardan satın alarak bu tehlikeyi rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Genç odası dekorasyonunda çalışma masası seçiminde bulunurken ise hem ortam dekorasyonuna uygun olmasına hem de yaş grubuna uygunluğuna dikkat edilmelidir. Konfor sağlamayan bir çalışma masası ders çalışmak istediğinin gitmesine bile sebep olabilir bir etkiye sahiptir.
  • Odada zaman geçirirken kullanabilmesi adına küçük çocuk sandalyelere ya da puflara yer verebilir, ayrıca çok fazla yerde oynuyorsa büyük ebatlı halılar kullanarak soğuk sebebiyle hasta olmasını önleyebilirsiniz.

Sizlerde hem tarzınıza uygun hem de bütçenize uygun olan Genç Odası takımlarımızı görmek istiyorsanız Melodika Mobilya yı ziyaret edebilirsiniz.

Melodika Genç

Koşulsuz müşteri memnuniyeti ile sevilen, güvenilen ve tercih edilen bir marka olma amacı ile odak noktamızı Melodika Genç Ailesi’ne çevirerek dokunduğumuz her bir yaşamı özel kılıyoruz. Nesilleri birlikte yetiştiriyor, birlikte yeşertiyoruz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Genç Odası Dizayn Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? | Melodika Bebek Çocuk Genç Mobilyası | www.melodikagenc.com

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: